Medialni partner
 
 

Anketa

Navštěvujete někdy školení z oblasti soft skills?
22.99%
Ano, velice rád i na vlastní náklady.
20.69%
Ano, ale ne na svoje vlastní náklady.
17.24%
Ne, ale rád bych, kdyby byla levnější.
39.08%
Ne, nikdy bych něco takového nepodstoupil.
 
 
Reklama
Chcete tady mít svou reklamu?

Pro více informací kliknete zde

 
 

Výlet do naší online budoucnosti

Webináře představují velmi efektivní formu vzdělávání. Přesvědčena je o tom Michaela Špániková ze společnosti 1. VOX a.s.. Své řešení, jak dosáhnout maximální efektivity ve vzdělávání, bude prezentovat na všech třech Veletrzích řešení v říjnu 2014. Zeptali jsme se Michaeli Špánikové na podrobnosti.

Motivem říjnového Veletrhu řešení je hledání odpovědí na aktuální otázky podnikatelů. Se kterou otázkou se nejčastěji potkáváte na jednáních s podnikateli?

Jeden z nejčastějších problémů, který jsem zaregistrovala, se týká financování vzdělávání. Průběžné udržování a zvyšování odborné úrovně zaměstnanců není sice pro firmy druhotnou záležitostí, je pro ně existenčně důležité, ale současně je první oblastí, kde se hledají úspory. Podnikatelé se nás ptají, jak co nejefektivněji své zaměstnance proškolit tak, aby mohli minimalizovat náklady. Na trhu je v současné době velmi oblíbené zakázkové vzdělávání, kdy si firmy objednají školení na míru jejich potřebám. Pokud je ale třeba proškolit menší skupinu zaměstnanců nebo jednotlivce, jsou tu nové formy výuky snižující přímé náklady na školení, jako je cestovné či nocležné. Mám na mysli e-learning nebo on-line vzdělávání.

Vzpomenete si ještě dnes na svoje první pocity, když jste se sama účastnila poprvé webináře?

Mým prvním pocitem bylo jednoznačně překvapení. Překvapení z toho, jak moc je webinář podobný prezenčnímu kurzu. Navíc, já jakožto člověk, který se ve věcech, kterým nerozumí na 100%, necítí až tak ve své kůži, jsem byla vděčná za trošku anonymity. Někdy se stává, že se účastníci na prezenčních kurzech bojí zeptat, ale u webinářů strach mít nemusí, nebude se po nich totiž otáčet celá učebna.

Hlavní předností webinářů je jejich vysoká efektivita a velmi nízké náklady pro účastníka. Na co je potřeba si dát pozor, aby přínos z takto získaných informací byl maximální?

Nemyslím si, že je třeba si v tomto případě na něco dávat pozor. Pokud zaměstnanec o problematiku nejeví zájem a jde na školení jen proto, že to zaměstnavatel chce, tak stejně jako na prezenčním školení, tak i u webináře nemusí informace vnímat a může to jít, jak se říká, „jedním uchem tam, druhým ven“. Pokud však zaměstnanec má zájem se vzdělávat, má webinář velkou výhodu – k jeho obsahu se můžete opakovaně vracet. Z několikahodinového semináře si nikdo nezapamatuje a nezapíše vše a doslova, a v tom je webinář velkým přínosem. Vzniká z něj totiž záznam, který si lze kdykoliv znovu a znovu pustit a vracet se k dané problematice.

Na jaké konkrétní prvky se mohou účastníci všech tří říjnových Veletrhů řešení těšit v rámci vaší prezentace a také vašeho workshopu?

Představím webináře jako další formu školení, uvidí i ukázky z již proběhlých on-line kurzů, aby si mohli lépe představit, jak to reálně probíhá, a uvědomili si, že se opravdu není čeho bát. Povíme jim, co všechno k tomu vlastně potřebují a že to není nic náročného. Představíme nepopiratelné výhody webinářů a budeme se snažit otevřít účastníkům oči tak, aby se nových forem vzdělávání mohli chopit s důvěrou – a šetřili tak svůj čas i peníze.

Autor článku  Jiří Wagner  Vydáno  17.09.2014  Komentáře k článku  Diskuse (0)  Odeslat známému  Odeslat 
Sdilet
info Hodnocení návštěvníků ( 1 )
... hodnotim ...
   
Diskuse ...
Výlet do naší online budoucnosti
Webináře představují velmi efektivní formu vzdělávání. Přesvědčena je o tom Michaela Špániková ze společnosti 1. VOX a.s.. Své řešení, jak dosáhnout maximální efektivity ve vzdělávání, bude prezentovat na všech třech Veletrzích řešení v říjnu 2014. Zeptali jsme se Michaeli Špánikové na podrobnosti. Motive ...
Vložit nový Příspěvků (0) Účastníků (0) od 17.09.2014
 
 

E-NEWSLETTER

Přihlaste se k odběru novinek.

 
 

Kalendář akcí ...

Kategorie akcí ...

 
 
Tagy ...
Nejnovější videa ...
video video video video
video video video video
video video video video