Medialni partner
 
 

Anketa

Navštěvujete někdy školení z oblasti soft skills?
22.99%
Ano, velice rád i na vlastní náklady.
20.69%
Ano, ale ne na svoje vlastní náklady.
17.24%
Ne, ale rád bych, kdyby byla levnější.
39.08%
Ne, nikdy bych něco takového nepodstoupil.
 
 
Reklama
Chcete tady mít svou reklamu?

Pro více informací kliknete zde

 
 

Veletrhy posílily komerční charakter

GO a REGIONTOUR 2016 proběhly v atmosféře ekonomického růstu a zvyšujícího se zájmu o české a moravské regiony. Cestovní ruch v České republice loni dosáhl rekordního výsledku, výrazně vzrostl příjezdový i domácí turismus a ještě lepší výsledek se očekává v roce 2016. To se příznivě odrazilo v nabídce vystavovatelů i zájmu návštěvníků. V obou pavilonech se prezentovaly jak zajímavosti daných lokalit, tak konkrétní produkty k přímému zakoupení. Bohatou nabídku letošního ročníku si během čtyř dnů prohlédlo více než 32 tisíc návštěvníků, profesionálů v cestovním ruchu i koncových klientů.
REGIONTOUR byl soustředěnou přehlídkou turistických produktů České republiky a zemí Visegrádské čtyřky, zatímco na veletrhu výjezdové turistiky GO se prezentovalo více než 100 zahraničních destinací. Na obou veletrzích se představily vystavující subjekty z 24 zemí a obsazená výstavní plocha dosáhla rekordních 10 243 m2. V Press centru se akreditovalo 270 novinářů, mezi nimi 15 zahraničních z Maďarska a Slovenska.

Expozicemi veletrhu REGIONTOUR rezonovalo nosné téma letošní sezony – oslavy 700 let od narození Karla IV. Regiony zvaly také na další klíčové události jako Olympijský park Rio – Lipno 2016 nebo vzpomínky na 150. výročí bitvy u Hradce Králové. Rozšířila se nabídka vystavovatelů ze Slovenska, Maďarska, Rakouska, Švýcarska a Ukrajiny. V centru pozornosti zůstalo téma aktivní dovolená, především pak cykloturistika. Návrat k tradicím a jejich rostoucí význam v cestovním ruchu zvýraznila folklórní vystoupení a řemeslný jarmark. Na regionální gastronomii se již počtvrté zaměřil gastronomický festival RegFoodFest s „cestovatelskou“ restaurací nabízející krajové speciality, ale také s ochutnávkami a prodejem oceněných regionálních potravin a s projekty Vína z Čech a Moravy, Pivo a Svět kávy.

Tandem veletrhů cestovního ruchu GO a REGIONTOUR byl oficiálně zahájen v pavilonu P přestřižením pásky, kterého se ujali mj. předseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch, náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová, hejtman Jihomoravského kraje a předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek, primátor města Brna Petr Vokřál a generální ředitel společnosti Veletrhy Brno Jiří Kuliš. Význam akce podtrhla přítomnost nejvyšších představitelů jednotlivých krajů i dalších významných hostů.

Na veletrhu byly vyhlášeny výsledky Velké ceny cestovního ruchu 2015/2016, která zviditelňuje výjimečné a vysoce kvalitní počiny v oblasti cestovního ruchu. Nejlepší českou cestovní kanceláří je podle názoru osmi tisíc hlasujících z řad široké veřejnosti CK VÍTKOVICE TOURS.

Na veletrzích proběhly soutěže mladých odborníků v cestovním ruchu PROFI GO 2016 – turistický produkt a REGION REGINA 2016. Pavilon P byl tři dny dějištěm Mezinárodního mistrovství ČR mladých kuchařů, cukrářů a číšníků – 22. ročníku soutěže Gastro Junior Brno – Bidvest Cup.

Nejvýznamnější událostí bohatého doprovodného programu pro veřejnost byl 19. festival filmů, fotografií a knih o cestování GO KAMERA 2016 s ústředním tématem Nepál. Během čtyř dnů zde přednášelo padesát osobností – cestovatelů, horolezců, fotografů, filmařů aj., součástí byly také čtyři tematické výstavy k Nepálu a soutěže o nejlepší cestovatelské fotografie, knihy a filmy.
Autor článku  Jiří Wagner  Vydáno  19.01.2016  Komentáře k článku  Diskuse (0)  Odeslat známému  Odeslat 
Sdilet
info Hodnocení návštěvníků ( 1 )
... hodnotim ...
   
Diskuse ...
Veletrhy posílily komerční charakter
GO a REGIONTOUR 2016 proběhly v atmosféře ekonomického růstu a zvyšujícího se zájmu o české a moravské regiony. Cestovní ruch v České republice loni dosáhl rekordního výsledku, výrazně vzrostl příjezdový i domácí turismus a ještě lepší výsledek se očekává v roce 2016. To se příznivě o ...
Vložit nový Příspěvků (0) Účastníků (0) od 19.01.2016
 
 

E-NEWSLETTER

Přihlaste se k odběru novinek.

 
 

Kalendář akcí ...

Kategorie akcí ...

 
 
Tagy ...
Nejnovější videa ...
video video video video
video video video video
video video video video