Medialni partner
 
 

Anketa

Navštěvujete někdy školení z oblasti soft skills?
23.26%
Ano, velice rád i na vlastní náklady.
20.93%
Ano, ale ne na svoje vlastní náklady.
16.28%
Ne, ale rád bych, kdyby byla levnější.
39.53%
Ne, nikdy bych něco takového nepodstoupil.
 
 
Reklama
Chcete tady mít svou reklamu?

Pro více informací kliknete zde

 
 

Václav Řehoř bude předsedat představenstvu Letiště Praha

Ve společnosti Letiště Praha, a. s., dochází ke změně stanov společnosti Letiště Praha, kterou se mění počet jejích členů ze současných tří na čtyři. Stávající tři členové představenstva zůstávají jeho součástí, nově byl valnou hromadou jmenován Václav Řehoř, dosavadní předseda představenstva Českého Aeroholdingu. Členové představenstva v novém složení zároveň zvolili Václava Řehoře předsedou a dosavadního předsedu Jiřího Krause místopředsedou představenstva. Změna je logickým krokem, který potvrzuje klíčové postavení Letiště Praha ve skupině Český aeroholding. Václav Řehoř se již z pohledu akcionáře podílel na přípravě strategického rozvoje letiště a nyní se bude podílet na jeho realizaci. Volbu Václava Řehoře a změnu organizačního řádu včera schválil Úřad pro civilní letectví s účinností od 1. února 2017.
Václav Řehoř, dosavadní předseda představenstva Českého Aeroholdingu se tak od začátku února 2017 stává zároveň předsedou představenstva Letiště Praha, a. s. Jedná se o logickou změnu a další posílení faktu, že provozně Český Aeroholding a Letiště Praha fungují jako jedna společnost již od odchodu Českých aerolinií ze skupiny Český aeroholding. Zároveň tento krok předchází formálnímu dokončení fúze Letiště Praha a Českého Aeroholdingu, které je již připraveno a jeho formální dokončení se předpokládá v průběhu roku 2017. Průběžně však probíhá příprava na tuto změnu, jejíž součástí je i jednotné řízení obou společností a přechod zaměstnanců do Letiště Praha, a. s. v rámci fúze. Příchod Václava Řehoře do představenstva Letiště Praha je dalším krokem v naplňování tohoto záměru a odpovídá skutečnosti, že Letiště Praha je hlavním a klíčovým aktivem skupiny Český aeroholding.
 „Tyto kroky zapadají do našeho záměru připravené fúze a odpovídají potřebě jednotného řízení důležitých strategických procesů Letiště Praha. V roli předsedy představenstva Českého Aeroholdingu mi již nyní zabírá agenda Letiště Praha naprostou většinu času. Na úrovni Českého Aeroholdingu jsem se podílel na přípravě dlouhodobé strategie letiště, která již vyústila v řadu konkrétních koncepcí. Považuji za naprosto správné a logické, že svou přítomností ve statutárním orgánu Letiště Praha k tomuto strategickému řízení přidám i svoji manažerskou odpovědnost za další rozvoj letiště a jeho každodenního řízení," řekl Václav Řehoř, předseda představenstva Českého Aeroholdingu, a dodal: „Faktem je, že Letiště Praha a Český Aeroholding už jako jedna firma fungují. Provozní synergie jsme již v podstatě naplnili, jednotné vedení se mým příchodem do představenstva společnosti pouze potvrzuje. Zároveň už bylo dosaženo zefektivnění fungování, které můžeme vyjádřit finanční úsporou 70 mil. Kč na roční bázi. Nyní nás čeká realizace dlouhodobé strategie letiště, na které jsme pracovali, a dokončení fúze, které zatím brání externí majetkové převody.“
Zároveň se tímto rozšíří počet členů představenstva Letiště Praha z dosavadních tří na čtyři. Stávající tři členové zůstávají součástí nového představenstva a budou zastávat následující funkce s novým rozdělením odpovědností:


Nové složení představenstva Letiště Praha a odpovědnosti jednotlivých členů:
Ing. Václav Řehoř, PhD., MBA – předseda
Ing. Jiří Kraus – místopředseda
Ing. Milan Špaček – člen
Ing. Jiří Petržilka – člen

Autor článku  Jiří Wagner  Vydáno  08.02.2017  Komentáře k článku  Diskuse (0)  Odeslat známému  Odeslat 
Sdilet
info Hodnocení návštěvníků ( 2 )
... hodnotim ...
   
Diskuse ...
Václav Řehoř bude předsedat představenstvu Letiště Praha
Ve společnosti Letiště Praha, a. s., dochází ke změně stanov společnosti Letiště Praha, kterou se mění počet jejích členů ze současných tří na čtyři. Stávající tři členové představenstva zůstávají jeho součástí, nově byl valnou hromadou jmenován Václav Řehoř, dosavadní předseda představenstva Českého Aero ...
Vložit nový Příspěvků (0) Účastníků (0) od 08.02.2017
 
 

E-NEWSLETTER

Přihlaste se k odběru novinek.

 
 

Kalendář akcí ...

Kategorie akcí ...

 
 
Tagy ...
Nejnovější videa ...
video video video video
video video video video
video video video video