Medialni partner
 
 

Anketa

Navštěvujete někdy školení z oblasti soft skills?
22.67%
Ano, velice rád i na vlastní náklady.
21.33%
Ano, ale ne na svoje vlastní náklady.
16.00%
Ne, ale rád bych, kdyby byla levnější.
40.00%
Ne, nikdy bych něco takového nepodstoupil.
 
 
Reklama
Chcete tady mít svou reklamu?

Pro více informací kliknete zde

 
 

Tržby CME v Česku v pololetí vzrostly o 31 %

Výnosy společnosti CME, majitele televizní skupiny Nova, ve srovnání s loňským rokem rostou.Ve druhém čtvrtletí dosáhly na českém trhu 59 mil. USD (cca 1,19 mld. Kč), což ve srovnání s loňským druhým čtvrtletím znamená 39% nárůst. Za celé období prvního pololetí výnosy CME v Česku vzrostly meziročně o 31 % na 98 mil. USD (cca 1,97 mld. Kč). To představuje oproti prvnímu pololetí 2013 navýšení tržeb o 23,5 mil. USD (tj. cca 470 mil. Kč).
Český trh tak výnosově sice stále zůstává za Rumunskem, meziroční nárůst tržeb je ale v Česku letos rychlejší. Vyplývá to z nově oznámených výsledků společnosti za druhé čtvrtletí 2014 a první pololetí 2014.

Výnosy CME v jednotlivých zemích, 2Q/2014, 1H/2014 (tis. USD)
Spolu se zvyšujícími se výnosy se CME v Česku vrátila do zisku – za první pololetí představuje ukazatel OIBDA (provozní výsledek před odpisy a amortizací) 23 mil. USD (cca 469 mil. Kč) oproti loňské ztrátě 6 mil. USD.

OIBDA CME v jednotlivých zemích, 2Q/2014, 1H/2014 (tis. USD)

CME přistoupila v loňském roce po výměně managementu k restrukturalizaci, která se odráží ve zlepšeném hospodaření. Skupina CME celkově za období prvního pololetí zvýšila výnosy o 16 % na 356 mil. USD. Provozní výsledek OIBDA dosáhl 39 mil. USD oproti loňské ztrátě 13 mil. USD.

„Výsledky prokazují pokračující zřetelné zlepšování finanční pozice společnosti a jsou dalším důkazem, že naše změna je na dobré cestě,“ komentoval jeden z generálních ředitelů CME Michael Del Nin.

„Podařilo se nám snížit náklady a zachovat si podíl na sledovanosti, a to i přes vysílání fotbalového mistrovství světa. To prokazuje sílu našeho obsahu,“ komentoval výsledky druhý z ředitelů CME Christoph Mainusch, který je zároveň jednatelem skupiny Nova.

Autor článku  Jiří Wagner  Vydáno  16.08.2014  Komentáře k článku  Diskuse (0)  Odeslat známému  Odeslat 
Sdilet
info Hodnocení návštěvníků ( 1 )
... hodnotim ...
   
Diskuse ...
Tržby CME v Česku v pololetí vzrostly o 31 %
Výnosy společnosti CME, majitele televizní skupiny Nova, ve srovnání s loňským rokem rostou.Ve druhém čtvrtletí dosáhly na českém trhu 59 mil. USD (cca 1,19 mld. Kč), což ve srovnání s loňským druhým čtvrtletím znamená 39% nárůst. Za celé období prvního pololetí výnosy CME v Česku vzrostly meziročn ...
Vložit nový Příspěvků (0) Účastníků (0) od 16.08.2014
 
 

E-NEWSLETTER

Přihlaste se k odběru novinek.

 
 

Kalendář akcí ...

Kategorie akcí ...

 
 
Tagy ...
Nejnovější videa ...
video video video video
video video video video
video video video video