Medialni partner
 
 

Anketa

Navštěvujete někdy školení z oblasti soft skills?
22.78%
Ano, velice rád i na vlastní náklady.
21.52%
Ano, ale ne na svoje vlastní náklady.
16.46%
Ne, ale rád bych, kdyby byla levnější.
39.24%
Ne, nikdy bych něco takového nepodstoupil.
 
 
Reklama
Chcete tady mít svou reklamu?

Pro více informací kliknete zde

 
 

Projekt Bořka Šípka „Odsouzeni k smrti“ bude představen v Brně

Ochutnávka z putovní výstavy světoznámého architekta a designéra Bořka Šípka navštíví ve čtvrtek 22. října 2015 Brno. Soubor grafik a skleněných plastik ve tvaru váz nese název Sentenced to Death (Odsouzeni k smrti). Plastiky jsou věnovány osmi historickým osobnostem, které byly svými současníky odsouzeny k smrti a poté i popraveny. Putovní výstava bude představena v brněnské Adam Gallery v rámci Dne signmakingu, vzdělávací akce o vizuální komunikaci.
Bořek Šípek: Odsouzeni k smrti

Politické a společenské téma trestu smrti posouvá Bořek Šípek do obsažnější roviny úvah o prázdném místě, které zůstává po každém člověku. První myšlenka vzniku tohoto souborného díla vznikla před šestnácti lety, tehdy ještě za doby působení v Amsterdamu. Zhruba před rokem a půl se začalo souborné dílo realizovat. Výstavu tvoří vázy pro Sókrata, Anne Boleynovou, Jana Jessenia, čínskou feministku Qiu Jin, tanečnici Mata Hari, Sacca a Vanzettiho a jihoafrického mladíka Solomona Kalushiho Mahlangu. Šípek chce za několik popravených postav z blízké nebo vzdálené historie vrátit světu skleněné vázy inspirované jejich osudy. Od každé ze sedmi váz vzniklo sedm kusů, výtěžek z jejich prodeje dostane organizace Art for Amnesty, která spadá pod Amnesty International. Výstavu tvoří i fotografie, na nichž se modelka Jana Doležalová převlékla za každou z popravených postav.

Na projektu Sentenced to Death se podílel také ilustrátor Petr Sís, český výtvarník působící v zámoří, básník Dušan Všelicha se postaral o doprovodné texty a fotograf Jan Hnízdo, který pořídil unikátní fotografie dnes již nedostupnou technikou velkoplošného polaroidu. Květiny do těchto unikátních váz naaranžoval florista Pavel Hruška. Reprodukci a tisk grafik realizoval J. W. Drnek.

Vystavené práce budou od 13.00 hodin doprovozeny komentářem, který vám přiblíží realizaci tohoto nadčasového projektu.

Den signmakingu nabídne novinky z oboru vizuální komunikace

Jedinečná podzimní brněnská akce o zásadních trendech a potenciálu vizuální komunikace nabídne kromě výstavy Bořka Šípka i mnohé další. Návštěvníci z řad odborné i poučené veřejnosti zhlédnou nové technologie, nové trendy i nové materiály. Za zmínku stojí např. UV tisk, který je použitelný pro tisk na téměř jakýkoliv materiál, nový materiál SIMOWOOD na bázi rýžových slupek a termoplastu, který je všestranný jako dřevo a odolný jako plast nebo materiál DROP PAPER – nehořlavý papír, který v každém veřejném prostoru vyhoví požárním předpisům. Svůj prostor dostanou i oblíbené potisknutelné tapety, díky kterým je možné přizpůsobit interiéry aktuálním trendům i sezónním požadavkům. Připraven bude i bohatý doprovodný program – přednášky, prezentace a workshopy.

EVENT DAY BRNO: Mnoho zážitků na jednom místě

Souběžně proběhne v Adam Gallery i akce věnovaná zážitkovému marketingu: EVENT DAY BRNO. Pro všechny odborníky z marketingu je přichystaná pestrá prezentace firem z oboru. Na akci by tak neměli chybět zástupci firem, kteří pro své zaměstnance chystají netradiční vánoční večírek nebo nezapomenutelný teambuilding. Na jednom místě bude totiž k vidění lákavá nabídka firem, které nabízejí pronájem prostor, gastronomické služby, květinové dekorace nebo zajišťují netradiční doprovodný program.
Autor článku  Jiří Wagner  Vydáno  24.10.2015  Komentáře k článku  Diskuse (0)  Odeslat známému  Odeslat 
Sdilet
info Hodnocení návštěvníků ( 1 )
... hodnotim ...
   
Fotogalerie ...
Diskuse ...
Projekt Bořka Šípka „Odsouzeni k smrti“ bude představen v Brně
Ochutnávka z putovní výstavy světoznámého architekta a designéra Bořka Šípka navštíví ve čtvrtek 22. října 2015 Brno. Soubor grafik a skleněných plastik ve tvaru váz nese název Sentenced to Death (Odsouzeni k smrti). Plastiky jsou věnovány osmi historickým osobnostem, které byly svými současníky od ...
Vložit nový Příspěvků (0) Účastníků (0) od 24.10.2015
 
 

E-NEWSLETTER

Přihlaste se k odběru novinek.

 
 

Kalendář akcí ...

Kategorie akcí ...

 
 
Tagy ...
Nejnovější videa ...
video video video video
video video video video
video video video video