Medialni partner
 
 

Anketa

Navštěvujete někdy školení z oblasti soft skills?
22.67%
Ano, velice rád i na vlastní náklady.
21.33%
Ano, ale ne na svoje vlastní náklady.
16.00%
Ne, ale rád bych, kdyby byla levnější.
40.00%
Ne, nikdy bych něco takového nepodstoupil.
 
 
Reklama
Chcete tady mít svou reklamu?

Pro více informací kliknete zde

 
 

Miliardář Branson si oholil nohy a šel dělat letušku

Na pasažéry nedělního letu společnosti AirAsia z australského Perthu do malajsijského Sepangu čekal na palubě nevšední zážitek. V kostýmu letušky a s make-upem na obličeji je obsluhoval britský miliardář Richard Branson, který tak plnil prohranou sázku se svým konkurentem Tonym Fernandesem. Pro svou roli si dokonce nechal oholit nohy.
Branson a Fernandes vstoupili se svými týmy v roce 2010 do Formule 1 a z hecu uzavřeli sázku o to, který z nich se na konci sezóny umístí lépe. Oba vlastní leteckou společnost, a tak se dohodli, že poražený se převlékne za letušku a odslouží jeden let u aerolinek vítěze.

Fernandesův tým Lotus ani Bransonův Virgin nezískaly ani bod, ale v konečném hodnocení byl horší Virgin. Branson tedy prohrál a musel nastoupit do práce ke svému soupeři.

Brit, jehož jmění odhaduje časopis Forbes na 4,6 miliardy dolarů, vykonání úkolu odkládal, jak to jen šlo, ale nakonec si s ním poradil s humorem sobě vlastním. Den před letem si nechal i oholit nohy, aby v oranžovém kostýmu vypadal co nejlépe.

Na palubě letadla způsobil magnát, jehož Virgin Group zahrnuje více než 400 společností, velké pozdvižení. S cestujícími i personálem letadla se fotil a autogramy rozdával jako na běžícím pásu.

Sázku si musel samozřejmě i odpracovat, takže ho neminulo povinné předvádění bezpečnostních instrukcí, při kterém se evidentně dobře bavil. Roznášel i nápoje a právě u této činnosti se Fernandesovi malinko pomstil a vylil na něj džus. Malajsijský podnikatel později jeho výkon ohodnotil jedním bodem z deseti a dodal, že Bransona samozřejmě ihned propustil.

Bylo to pro dobrou věc 
„Dobře jsme se bavili. Myslím, že sázku jsem splnil. Děkuji Tonymu a mé krásné posádce za to, že to vzali s humorem, a za to, že mě naučili servírovat jídlo, jak správně chodit, jak vypadat krásně a jak na Tonyho shodit podnos s pitím. Bylo pro mě velkou ctí strávit tady jeden let jako stevardka,“ uvedl Branson pro agenturu Reuters.

Za celou legrací se ovšem skrývá i něco pro dobrou věc, oba boháči totiž vybírali peníze pro charitu, která pomáhá dětem hospitalizovaným s těžkými onemocněními. AirAsia odhaduje, že díky speciálnímu letu se na tento účel podařilo získat asi 200 tisíc dolarů (4 milióny korun).

Autor článku  Jiří Wagner  Vydáno  15.07.2013  Komentáře k článku  Diskuse (0)  Odeslat známému  Odeslat 
Sdilet
info Hodnocení návštěvníků ( 1 )
... hodnotim ...
   
Diskuse ...
Miliardář Branson si oholil nohy a šel dělat letušku
Na pasažéry nedělního letu společnosti AirAsia z australského Perthu do malajsijského Sepangu čekal na palubě nevšední zážitek. V kostýmu letušky a s make-upem na obličeji je obsluhoval britský miliardář Richard Branson, který tak plnil prohranou sázku se svým konkurentem Tonym Fernandesem. Pro svo ...
Vložit nový Příspěvků (0) Účastníků (0) od 15.07.2013
 
 

E-NEWSLETTER

Přihlaste se k odběru novinek.

 
 

Kalendář akcí ...

Kategorie akcí ...

 
 
Tagy ...
Nejnovější videa ...
video video video video
video video video video
video video video video