Medialni partner
 
 

Anketa

Navštěvujete někdy školení z oblasti soft skills?
23.08%
Ano, velice rád i na vlastní náklady.
21.79%
Ano, ale ne na svoje vlastní náklady.
15.38%
Ne, ale rád bych, kdyby byla levnější.
39.74%
Ne, nikdy bych něco takového nepodstoupil.
 
 
Reklama
Chcete tady mít svou reklamu?

Pro více informací kliknete zde

 
 

Jaké dotace budou v letech 2015 - 2020

Možnosti nového dotačního období představí Martin Bárta ze společnosti ECONOMY RATING a.s. na říjnovém Veletrhu řešení v Brně. Zeptali jsme se pana Bárty na podrobnosti.

Motivem říjnového Veletrhu řešení je hledání odpovědí na aktuální otázky podnikatelů. Se kterou otázkou se nejčastěji potkáváte na jednáních s podnikateli?
Velmi často opakujících se otázek je celá řada. Pokud bych však měl vyzdvihnout jednu za všechny, pak je to otázka financování. Mnoho podnikatelů má skutečně dobrý podnikatelský záměr. Ať již přichází na trh se zcela novým produktem, nebo v reakci na zvyšující se poptávku hledají způsob zvýšení svých (nejen výrobních) kapacit, vždy vyvstane otázka, jakým způsobem tyto aktivity financovat s ohledem na vlastní cash flow. Odpovědí na tuto otázku je samozřejmě více. Jednou z variant je získání prostředků z veřejných zdrojů. Společně s podnikateli tyto možnosti diskutujeme, hledáme vhodná řešení a v neposlední řadě zajišťujeme efektivní získání a udržení finančních prostředků.

Mezi podnikateli panuje často mýtus, že vyřízení dotací je natolik složité, že se do nich raději nepustí a také, že dotace jsou hlavně pro velké firmy. Jak je to ve skutečnosti?
Pro mnoho firem se zdá být proces administrace vyřizování žádosti o dotaci velice složitý a také zdlouhavý. V tomto ohledu se snažíme klientům vyjít maximálně vstříc a veškeré podklady jim připravíme tak, aby měli s žádostí co nejmenší úsilí. Na složitost celého procesu reaguje právě nové programové období, které klade důraz na zjednodušení administrace žádosti ze strany žadatele.

Programy a z nich vyplývající výzvy vždy reagují na současné potřeby a mají velice široký záběr. Vyskytují se dotace vhodné jak pro malé a střední podniky, tak i pro velké podniky. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že operační programy, konkrétně program zaměřený na podnikání OP Podnikání a inovace (OP Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost), podporují zejména rozvoj malých a středních podniků. Oproti velkým podnikům jsou MSP zvýhodněny vyšší mírou podpory i větším množstvím dotací určených právě těmto podnikům.

V minulosti měla dotační období různé cíle. Jaké zaměření se očekává v období 2014-2020?
Nové programové období má dva základní cíle „Investice pro růst a zaměstnanost“ a „Evropská územní spolupráce“. Obecně lze říci, že se dotační období zaměří na posílení a zvýšení konkurenceschopnosti ekonomiky, zvýšení zaměstnanosti a kvalitní vzdělávací systém, na rozvoj infrastruktury, zvýšení kvality a efektivity veřejné správy, na rozvoj území, na ochranu životního prostředí a na podporu sociálního začleňování, boj s chudobou a systému péče o zdraví.

Na jaká konkrétní témata se mohou těšit účastníci brněnského Veletrhu řešení?
Pro účastníky brněnského Veletrhu řešení jsme si připravili ucelený přehled dotačních titulů včetně nových dotačních možností pro roky 2014-2020. Účastníky bychom chtěli seznámit zejména s novým operačním programem Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, který se zaměřuje na podporu a rozvoj podniků. Dále představíme OP Životní prostředí, OP Zaměstnanost, Integrovaný regionální operační program, OP Výzkum, vývoj a vzdělávání.

U každého operačního programu vytyčíme hlavní body, tedy zaměření konkrétního programu, komu je program určen, jaké dotační možnosti nabízí a jakou míru podpory mohou potenciální žadatelé očekávat.

Autor článku  Jiří Wagner  Vydáno  16.09.2014  Komentáře k článku  Diskuse (0)  Odeslat známému  Odeslat 
Sdilet
info Hodnocení návštěvníků ( 1 )
... hodnotim ...
   
Diskuse ...
Jaké dotace budou v letech 2015 - 2020
Možnosti nového dotačního období představí Martin Bárta ze společnosti ECONOMY RATING a.s. na říjnovém Veletrhu řešení v Brně. Zeptali jsme se pana Bárty na podrobnosti.

Motivem říjnového Veletrhu řešení je hledání odpovědí na aktuální otázky podnikatelů. Se kterou otázkou se nej ...
Vložit nový Příspěvků (0) Účastníků (0) od 16.09.2014
 
 

E-NEWSLETTER

Přihlaste se k odběru novinek.

 
 

Kalendář akcí ...

Kategorie akcí ...

 
 
Tagy ...
Nejnovější videa ...
video video video video
video video video video
video video video video