Medialni partner
 
 

Anketa

Navštěvujete někdy školení z oblasti soft skills?
22.41%
Ano, velice rád i na vlastní náklady.
20.69%
Ano, ale ne na svoje vlastní náklady.
15.52%
Ne, ale rád bych, kdyby byla levnější.
41.38%
Ne, nikdy bych něco takového nepodstoupil.
 
 
Reklama
Chcete tady mít svou reklamu?

Pro více informací kliknete zde

 
 

Do Evropy přichází první systém výroby papíru na světě, který používá suché zpracování

Revoluční systém PaperLab pro recyklaci kancelářského materiálu dokáže pomocí suchého zpracování vytvořit z odpadního papíru potisknutelný kancelářský papír
20. března 2017 – Společnost Epson, přední světový inovátor a dodavatel špičkových technologií, letos poprvé celosvětově  představil systém PaperLab, první systém výroby papíru na světě, který používá suché zpracování. Tento systém dokáže vyrobit nový papír z bezpečně skartovaného odpadního papíru  za použití suchého zpracování , a vytvořit tak tisíce listů recyklovaného papíru za den.

Systém PaperLab je ideální pro organizace, které potřebují bezpečně skartovat důvěrné informace a chtějí recyklovat papír ekologicky efektivním a udržitelným způsobem. Koncepce systému PaperLab byla v Evropě poprvé představena na veletrhu CeBIT (Hannover, 20. – 24. března) při velké prezentaci nejnovějších efektivních, kompaktních a vysoce přesných technologií pro pracoviště od společnosti Epson.

Celosvětový ředitel společnosti Epson pan Minoru Usui, zde osobně představil systém PaperLab spolu s nejnovější řadou technologií navržených pro pracoviště od společnosti Epson. Ve svém klíčovém projevu o budoucnosti technologií na pracovišti vysvětlil, jak technologie společnosti Epson a její vize budoucnosti obohatí pracoviště a zlepší kvalitu života.

Pan Usui prohlásil: „Jsem nesmírně hrdý, že jsem mohl představit systém PaperLab, první systém výroby papíru na světě, který používá suché zpracování. Tento systém dokáže vyrobit nový papír z bezpečně skartovaného odpadního papíru, a vytvořit tak tisíce listů recyklovaného papíru za den.

Systém PaperLab jsme uvedli na trh v Japonsku na konci loňského roku. V Evropě se ho chystáme uvést na podzim roku 2018. Naším cílem je vytvořit nový kancelářský ekosystém pro tisk, ve kterém mohou mít zákazníci radost z vysokorychlostních inkoustových tiskáren a z použití recyklovaného papíru ze systému PaperLab. Systém PaperLab je ideální pro organizace, které potřebují bezpečně skartovat důvěrné informace a chtějí recyklovat papír pomocí udržitelného procesu.

„Mou vizí je svět, v němž můžete tisknout a poté recyklovat jakýkoliv papír. Doufám, že jednoho dne se nám podaří vytvořit systém PaperLab různých velikostí pro použití v továrnách, kancelářích, i u vás doma, “doplňuje Usui.

Organizace budou moci pomocí systému PaperLab vyrábět papíry různé velikosti, tloušťky a typu – od kancelářského papíru až po vizitky a barevný papír. Společnost Epson se snaží dosáhnout udržitelného rozvoje, a proto sepsala dokument Environmentální vize 2050, kterým si stanovuje za cíl 90% snížení emisí CO2 v celém životním cyklu všech svých produktů a služeb do roku 2050.

Vlastnosti systému PaperLab:
Technologie suchých vláken - Rozmělnění na vlákna. Jednotka vyvinutá společností Epson na rozmělnění vláken bez použití vody mechanicky rozmělní použitý papír na dlouhá tenká vlákna. Všechny stopy po informacích jsou okamžitě zcela a bezpečně zlikvidovány. Spojování Vlákna z použitého papíru jsou spojena dohromady za použití pojiva. Tento pojivový materiál je dostupný v různých barvách a umožňuje uživatelům systému PaperLab vyrábět papír v celém spektru barev nebo zvyšovat jeho bělost. Formování Na spojená vlákna je vyvíjen tlak, který vytvaruje nové listy papíru. Uživatelé systému PaperLab mohou vyrábět listy ve formátu A4 a A3 v různé tloušťce nastavením ovládacích prvků hustoty papíru, tloušťky a tvaru.
Lepší zabezpečení - Systém PaperLab zajišťuje naprostou bezpečnost spolehlivým skartováním důvěrných dokumentů. Místo toho, aby byly dokumenty z vaší firmy odváženy smluvním partnerem, je odpadní papír rozmělněn na jemná vlákna přímo u vás. Na rozdíl od papíru, který projel skartovačkou, na sobě vlákna nemají žádnou rozpoznatelnou informaci. Systém PaperLab je proto ideálním řešením pro kanceláře místní samosprávy a ostatní instituce, které zpracovávají velký objem důvěrných dokumentů. Systém chrání osobní údaje, takže instituce, obyvatelé i zákazníci se nemusí obávat úniku informací.
Rychlá výroba různých typů papíru - Systém PaperLab dokáže vyrobit první nový list papíru přibližně za tři minuty od chvíle, kdy do něj vložíte odpadní papír a stisknete tlačítko Start. Za hodinu vyrobí kolem 720 listů papíru A4. Přeměňováním použitého papíru s vyšší hodnotou (kopírovací papír, tvrdý papír na navštívenky nebo barevný papír na letáky) si mohou firmy nebo místní samospráva vytvořit jakýkoli druh nového papíru, kdykoliv ho potřebují.
Menší dopad na životní prostředí - K výrobě jednoho listu papíru A4 je obvykle potřeba přibližně jeden hrnek vody. Systém PaperLab dokáže vyrobit papír s minimální spotřebou vody. Voda je na celém světě cenným přírodním zdrojem, a proto společnost Epson přichází se systémem, který používá suché zpracování.

-Konec-

Poznámky editorovi

O společnosti Epson
Společnost Epson je globální technologický lídr, který poskytuje inovativní řešení pro kanceláře, domácnosti, obchodní podniky i průmyslové provozy. Epson nabízí široký sortiment produktů od inkoustových tiskáren, tiskových systémů a projektorů 3LCD až po průmyslové roboty, chytré brýle a snímací systémy a využívá originální kompaktní, úsporné a vysoce přesné technologie. 

Skupina Epson vedená společností Seiko Epson Corporation se sídlem v Japonsku zaměstnává více než 67 000 lidí v 90 společnostech po celém světě a je hrdá na svůj přínos komunitám, ve kterých působí, a na své trvalé snahy o snížení dopadu na životní prostředí.
www.global.epson.com
http://global.epson.com/
O společnosti Epson Europe 
Společnost Epson Europe B.V. sídlí v Amsterdamu a je řídicím centrem skupiny Epson pro Evropu, Střední východ, Rusko a Afriku. Společnost Epson Europe zaměstnává 1700 lidí a ve fiskálním roce 2015 zaznamenala obrat 1577 milionů eur. http://www.epson.cz
Environmentální vize 2050   
http://eco.epson.com/

Kontakt:
Kateřina Bradáčová 
Marketing Coordinator CZ & SK 
EPSON Europe B.V. 
Greenline Kačerov
Jihlavská 1558/21 
140 00 Praha - Michle 
Tel.:     +420 548 427 811 
Fax:     +420 548 427 816 
Mobile: +420 737 211 393
E-mail: katerina.bradacova@epson.eu

Lucie Brochová
PR Specialist 
Bison & Rose
Ovenecká 9
170 00  Praha 7 - Letná
Tel: +420 233 014 081
Mob: +420 739 483 442
Email: lucie.brochova@bisonrose.cz
Autor článku  Jiří Wagner  Vydáno  01.08.2017  Komentáře k článku  Diskuse (0)  Odeslat známému  Odeslat 
Sdilet
info Hodnocení návštěvníků ( 0 )
... hodnotim ...
   
Diskuse ...
Do Evropy přichází první systém výroby papíru na světě, který používá suché zpracování
Revoluční systém PaperLab pro recyklaci kancelářského materiálu dokáže pomocí suchého zpracování vytvořit z odpadního papíru potisknutelný kancelářský papír 20. března 2017 – Společnost Epson, přední světový inovátor a dodavatel špičkových technologií, letos poprvé celosvětově  představil syst ...
Vložit nový Příspěvků (0) Účastníků (0) od 01.08.2017
 
 

E-NEWSLETTER

Přihlaste se k odběru novinek.

 
 

Kalendář akcí ...

Kategorie akcí ...

 
 
Tagy ...
Nejnovější videa ...
video video video video
video video video video
video video video video