Medialni partner
 
 

Anketa

Navštěvujete někdy školení z oblasti soft skills?
22.41%
Ano, velice rád i na vlastní náklady.
20.69%
Ano, ale ne na svoje vlastní náklady.
15.52%
Ne, ale rád bych, kdyby byla levnější.
41.38%
Ne, nikdy bych něco takového nepodstoupil.
 
 
Reklama
Chcete tady mít svou reklamu?

Pro více informací kliknete zde

 
 

Český rozhlas drží silnou pozici ve vrcholném orgánu EBU

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral potřetí obhájil pozici člena stěžejního orgánu Evropské vysílací unie (EBU). V nadcházejících dvou letech se pak nově ujme funkce místopředsedy Rozhlasového výboru EBU, ve kterém zasedají špičky veřejnoprávních rozhlasových vysílatelů včetně britské BBC. Nové personální složení potvrdili pro období 2017 – 2019 delegáti Rozhlasového shromáždění EBU, které se konalo v Plzni ve dnech 3. až 4. května. 

„Opětovné zvolení do Rozhlasového výboru a moje nová role místopředsedy jsou pro mne jasným signálem, že Český rozhlas patří k silným a aktivním hráčům na poli evropských veřejnoprávních vysílatelů. Mezi mé priority bude patřit podpora inovativních rozhlasových projektů, které veřejnoprávním médiím umožňují přilákat nové posluchače a těm stávajícím nabízejí rozmanitější a kvalitnější obsah. Důležitým tématem zůstává i digitalizace rozhlasového vysílání, “ uvedl generální ředitel René Zavoral. 
Se svými 14 členy je Rozhlasový výbor EBU (EBU Radio Committee) hlavním statutárním orgánem pro evropské veřejnoprávní rozhlasy. Rozhoduje o strategických prioritách pro rozhlasové vysílání v Evropě. Rovněž formuluje společná stanoviska veřejnoprávních rádií v oblasti legislativy, autorsko-právních otázek v hudební oblasti či digitalizace a podporuje rozvoj rozhlasového vysílání v členských zemích EBU.  
Kromě stanovování strategických priorit pro rozhlasové vysílání v Evropě v nadcházejících letech se Rozhlasový výbor zabývá zejména problematikou digitalizace rozhlasového vysílání, finanční správou veřejnoprávního éteru v Evropě, multimedializací nebo zhodnocováním efektivity aktivit veřejnoprávních vysílatelů. 
Volby do Rozhlasového výboru se konají každé dva roky v rámci Rozhlasového shromáždění EBU. To letos poprvé hostil Český rozhlas v Plzni. Volbě předcházela dvoudenní zasedání, která nabídla široké spektrum témat, vedle digitalizace, legislativních změn vedoucích ke snazšímu sdílení obsahu médií veřejné služby napříč Evropou, ale také debatu o fenoménu falešných zpráv a zpravodajství v postfaktickém světě. Jiří Hošna
ředitel Komunikace a vnějších vztahů 
tel.: 725 793 397
e-mail: jiri.hosna@rozhlas.czSložení Rozhlasového výboru EBU (2017 – 2019): 
Předseda: 
Graham Ellis (BBC) 
Místopředsedové: 
Marius Lillelien (NRK) 
Serge Schick (SRF) 
René Zavoral (CR) 

Členové: 
Angelika Bierbaum (ARD/HR) 
Andrea Borgnino (Rai) 
Francis Goffin (RTBF) 
José Gabriel Herrero (RTVE) 
Miha Lamprecht (RTVSLO) 
Zoran Mihajlovič (HRT) 
Marianna Mucsányi (MTVA) 
Marc Savary (SRG SSR) 
Albena Milanova (BNR)
Gustav Lützhøft (DR)

Autor článku  Jiří Wagner  Vydáno  04.05.2017  Komentáře k článku  Diskuse (0)  Odeslat známému  Odeslat 
Sdilet
info Hodnocení návštěvníků ( 0 )
... hodnotim ...
   
Diskuse ...
Český rozhlas drží silnou pozici ve vrcholném orgánu EBU

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral potřetí obhájil pozici člena stěžejního orgánu Evropské vysílací unie (EBU). V nadcházejících dv ...

Vložit nový Příspěvků (0) Účastníků (0) od 04.05.2017
 
 

E-NEWSLETTER

Přihlaste se k odběru novinek.

 
 

Kalendář akcí ...

Kategorie akcí ...

 
 
Tagy ...
Nejnovější videa ...
video video video video
video video video video
video video video video