Medialni partner
 
 

Anketa

Navštěvujete někdy školení z oblasti soft skills?
22.67%
Ano, velice rád i na vlastní náklady.
21.33%
Ano, ale ne na svoje vlastní náklady.
16.00%
Ne, ale rád bych, kdyby byla levnější.
40.00%
Ne, nikdy bych něco takového nepodstoupil.
 
 
Reklama
Chcete tady mít svou reklamu?

Pro více informací kliknete zde

 
 

Babiš obvinil bývalého šéfa Blesku za

Miliardář Andrej Babiš obvinil bývalého šéfredaktora Blesku Pavla Šafra, že úkoloval novináře, aby psali články, které ho měly politicky poškodit. Babiš to řekl  po dnešním soudním jednání, ve kterém žaluje vydavatele deníku Blesk, společnost Ringier Axel Springer.  Podnikatel tvrdí, že o něm Blesk zveřejnil celkem 15 nepravdivých tvrzení. Soud jednání odročil na začátek července.
"Nejvíc mě poškozuje to, že Blesk psal, že odírám lidi. Opak je pravdou," sdělil novinářům po jednání soudu podnikatel. "Jednoznačně dneska novináři a komentáři reprezentují některé politické strany. Neříkám všichni, ale je jich tady dost," dodal Babiš.

Bývalý šéfredaktor Blesku Pavel Šafr (dnes vede časopis Reflex) s Babišovým obviněním nesouhlasí. "Smyslem kritické žurnalistiky není někoho poškozovat, ale vytvářet veřejnou kontrolu," řekl on-line deníku TÝDEN.CZ. 

Předmětem Babišovy žaloby jsou články, které Blesk uveřejnil loni v dubnu. Majiteli  skupiny Agrofert vadí tvrzení jako: "Babiš odírá lidi", "Babiš dostává od státu 10 milionů korun denně", "Babiš je viník dražšího česneku nebo třeba brambor" či "Milovník zvířat Babiš: Nabízí pochoutku z týraných hus...!" 

Publikovaná tvrzení podle žaloby vyvolávají dojem, že podnikatel jedná zavrženíhodným, nepoctivým a nemorálním způsobem, což se údajně zásadním způsobem dotýká jeho občanské cti a důstojnosti. Žaloba prý všechna tvrzení vyvrací a uvádí na pravou míru. Požaduje proto v deníku zveřejnění svých odpovědí, finanční náhradu nechce.

Právní zástupkyně vydavatelství Helena Chaloupková ale u soudu napadla formální nedostatky žádosti o uveřejnění odpovědí. "Tam musí být dodrženy jak lhůty, tak obsah musí přesně odpovídat zákonné úpravě. Dle mého názoru zákonné úpravě neodpovídala," uvedla právnička. Podle ní by tak mohla být žaloba zamítnuta právě z formálních důvodů. "K obsahu či pravdivosti se zatím nevyjadřuji, protože v tuto chvíli ani nemohu,"dodala Chaloupková.

Pavel Šafr.V médiích se přitom nedávno objevily spekulace, že Babiš chce tuzemskou pobočku Ringieru koupit. Babiš tuto informaci nepotvrdil, ale ani nevyloučil. "Ono se povídá všecko možné, co kupujeme. Tak uvidíme. Ale nemá to nic společného s tímhle soudem," prohlásil miliardář s tím, že investice do médií skutečně plánuje.

Podnikatel vlastní vydavatelství AGF Media, které od loňska vydává týdeník 5 + 2 dny. V dubnu navíc koupil od společnosti Economia, kterou vlastní další miliardář Zdeněk Bakala, vydavatelství Ecopress, jež na Slovensku vydává Hospodárske noviny a další odborné tituly.

Babišův Agrofert je jedničkou tuzemského zemědělsko-potravinářského sektoru a dvojkou chemického průmyslu. Se svými 28 tisíci zaměstnanci patří k největším zaměstnavatelům. Předloni firma vstoupila také do odvětví lesnictví a dřevařství. Babiš stojí v čele politického hnutí ANO, které se chystá na parlamentní volby v příštím roce.

Bratislavský soud začal před týdnem projednávat jinou Babišovu žalobu, v níž se domáhá verdiktu, že byl ve svazcích československé komunistické Státní bezpečností (StB) coby agent veden neoprávněně. Miliardář slovenského původu před soudem spolupráci s československou tajnou službou popřel. Soudkyně pak jednání odročila na říjen, kdy hodlá vyslechnout svědky.

Autor článku  Jiří Wagner  Vydáno  18.07.2013  Komentáře k článku  Diskuse (0)  Odeslat známému  Odeslat 
Sdilet
info Hodnocení návštěvníků ( 1 )
... hodnotim ...
   
Diskuse ...
Babiš obvinil bývalého šéfa Blesku za
Miliardář Andrej Babiš obvinil bývalého šéfredaktora Blesku Pavla Šafra, že úkoloval novináře, aby psali články, které ho měly politicky poškodit. Babiš to řekl  po dnešním soudním jednání, ve kterém žaluje vydavatele deníku Blesk, společnost Ringier Axel Springer.  Podnikatel tvrd ...
Vložit nový Příspěvků (0) Účastníků (0) od 18.07.2013
 
 

E-NEWSLETTER

Přihlaste se k odběru novinek.

 
 

Kalendář akcí ...

Kategorie akcí ...

 
 
Tagy ...
Nejnovější videa ...
video video video video
video video video video
video video video video